CL10C101JC8NNNC
SAMSUNG EM
SAMSUNG EM CL10C101JC8NNNC
image shown is a representation only
CL10C101JC8NNNC
Description: KC 100pF 0603 5% 100V NP0 Supplier: SAMSUNG Electro-Mechanics Matchcode: KC100P0603NP0100J NORM Rutronik No.: KKK14235 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
100p F
V(N)
100 V
Tolerance
5%
Dielectric
NP0
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm