CIGB322512AG3R3MPE
SAMSUNG EM
SAMSUNG EM CIGB322512AG3R3MPE
image shown is a representation only
CIGB322512AG3R3MPE
Description: CIGB322512 3,3uH 2,5A 20% Supplier: SAMSUNG Electro-Mechanics Matchcode: INDC3,3U1210 Rutronik No.: IND22542 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
3.3 µH
Mounting
SMD
Design size
1210 Inch
Current rated
2500 mA
Tolerance
20 %
Technology
THINFILM
Current sat.
2800 mA
R(DC)typ.
0.097 Ohm
R(DC)max.
0.113 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
METAL
Enclosure type
SHIELDED
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
150 °C