CL32Y476MQVVPJE
SAMSUNG EM
SAMSUNG EM CL32Y476MQVVPJE
image shown is a representation only
CL32Y476MQVVPJE
Description: KC 47µF 1210 20%6,3V X7S AECQSTCU5 Supplier: SAMSUNG Electro-Mechanics Matchcode: KC47U1210X7S6,3MAECQSTCU5 Rutronik No.: KKA1199 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
C(N)
47µ F
V(N)
6.3 V
Tolerance
20%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STCU
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm