GCJ32ER70J476KE01L
MURATA
MURATA GCJ32ER70J476KE01L
image shown is a representation only
GCJ32ER70J476KE01L
Description: KC 47µF 1210 10% 6,3V X7R AECQSTAG Supplier: MURATA Matchcode: KC47U1210X7R6,3KAECQSTAG Rutronik No.: KKA1261 Unit Pack: 1000 MOQ: 2000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
C(N)
47µ F
Case size
1210
V(N)
6.3 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm