CL31B222KCCNNNC
SAMSUNG EM
SAMSUNG EM CL31B222KCCNNNC
image shown is a representation only
CL31B222KCCNNNC
Description: KC 2,2nF 1206 10% 100V X7R Supplier: SAMSUNG Electro-Mechanics Matchcode: KC2,2N1206X7R100K NORM Rutronik No.: KKK14634 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 1206 Packaging: REEL PAP
C(N)
2,2n F
V(N)
100 V
Tolerance
10%
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
0.85 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Country
China
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC1206FRNPO9BN222
CC1206FRNPO9BN222
Passive Components
  • KC 2,2nF 1206 1% 50V NP0
  • package: 1206
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
KEMET a YAGEO company
KEMET C1206C222J5GAC7800
C1206C222J5GAC7800
Passive Components
  • KC 2,2nF 1206 5% 50V NP0