63ZLJ560MGC16X20
RUBYCON
RUBYCON 63ZLJ560MGC16X20
image shown is a representation only
63ZLJ560MGC16X20
Description: ZLJ 560uF 63V 20% 16x20/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX560U63V7,5 Rutronik No.: KEL23341 Unit Pack: 250 MOQ: 250 package: AMMOPACK Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
560 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
16x20 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
32 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2380 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x20 mm
Reel step
30 mm