63YXJ470M12.5X25
RUBYCON
RUBYCON 63YXJ470M12.5X25
image shown is a representation only
63YXJ470M12.5X25
Description: YXJ 470uF 63V 20% 12x25/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX470U63V5,0 Rutronik No.: KEL19695 Unit Pack: 1000 MOQ: 4000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
63 V
Style
RADIAL
Rutronik size
12x25 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
43 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1990 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x25 mm