63PX220MEFC10X16
RUBYCON
RUBYCON 63PX220MEFC10X16
image shown is a representation only
63PX220MEFC10X16
Description: PX 220uF 63V 20% 10x16/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFR220U63V5,0 Rutronik No.: KEL21049 Unit Pack: 1000 MOQ: 6000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
63 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
468 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
10x16 mm