6.3TZV100M5X6.1
RUBYCON
RUBYCON 6.3TZV100M5X6.1
image shown is a representation only
6.3TZV100M5X6.1
Description: TZV 100uF 6,3V 20% 5x6 Supplier: RUBYCON Matchcode: HCRL100U6,3V Rutronik No.: KEL21936 Unit Pack: 1000 MOQ: 5000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
6.3 V
Style
SMD
Rutronik size
5x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
700 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
170 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
5x6,1 mm