50VXG4700MEFCSN30X30
RUBYCON
RUBYCON 50VXG4700MEFCSN30X30
image shown is a representation only
50VXG4700MEFCSN30X30
Description: VXG 4700uF 50V 20% 30x30/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HTR4700U50V10,0 Rutronik No.: KEL13217 Unit Pack: 100 MOQ: 400 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
4700 µF
V(N)
50 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
30x30 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
I(@100kHz/T(A)m
2553 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
4 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Wire diameter
2 mm
Supp. case size
30x30 mm