50USC4700MEFHSN25X30
RUBYCON
RUBYCON 50USC4700MEFHSN25X30
image shown is a representation only
50USC4700MEFHSN25X30
Description: USC 4700uF 50V 20% 25x30/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: TR4700U50V10,0 Rutronik No.: KEL16704 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BULK
Find Alternatives
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
4700 µF
V(N)
50 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
25x30 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
4 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
25x30 mm