50TZV33MTPA6.3X8
RUBYCON
RUBYCON 50TZV33MTPA6.3X8
image shown is a representation only
50TZV33MTPA6.3X8
Description: TZV 33uF 50V 20% 6x8 Supplier: RUBYCON Matchcode: HCRL33U50V Rutronik No.: KEL21091 Unit Pack: 900 MOQ: 4500 Packaging: REEL PLAST
Datasheet
C(N)
33 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
680 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
195 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
6,3x8 mm
Reel step
12 mm