50TZV220MTMT10X10.5
RUBYCON
RUBYCON 50TZV220MTMT10X10.5
image shown is a representation only
50TZV220MTMT10X10.5
Description: TZV 220uF 50V 20% 10x10 Supplier: RUBYCON Matchcode: HCRL220U50V Rutronik No.: KEL14311 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
C(N)
220 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
180 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
670 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
10x10,5 mm
Addi.spec.
250SN
Reel step
16 mm