50SGV10M6.3X6.1
RUBYCON
RUBYCON 50SGV10M6.3X6.1
image shown is a representation only
50SGV10M6.3X6.1
Description: SGV 10uF 50V 20% 6x6 Supplier: RUBYCON Matchcode: HCR10U50V Rutronik No.: KEL16849 Unit Pack: 1000 MOQ: 5000 Packaging: REEL PLAST
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10 µF
V(N)
50 V
Style
SMD
Rutronik size
6x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x6,1 mm
Reel step
12 mm