50SEV1000M18X21.5
RUBYCON
RUBYCON 50SEV1000M18X21.5
image shown is a representation only
50SEV1000M18X21.5
Description: SEV 1000uF 50V 20% 18x21 Supplier: RUBYCON Matchcode: CR1000U50V Rutronik No.: KEL20865 Unit Pack: 75 MOQ: 150 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1000 µF
V(N)
50 V
Style
SMD
Rutronik size
18x21 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
1380 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
18x21,5 mm
Reel step
32 mm