450VXH220MEFCSN30X30
RUBYCON
RUBYCON 450VXH220MEFCSN30X30
image shown is a representation only
450VXH220MEFCSN30X30
Description: VXH 220uF 450V 20% 30x30/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HTR220U450V10,0 Rutronik No.: KEL19125 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
C(N)
220 µF
V(N)
450 V
Rutronik size
30x30 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
I(@100kHz/T(A)m
1904 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
3.5 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
30x30 mm