450VXG150MEFCSN25X30
RUBYCON
RUBYCON 450VXG150MEFCSN25X30
image shown is a representation only
450VXG150MEFCSN25X30
Description: VXG 150uF 450V 20% 25x30/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HTR150U450V10,0 Rutronik No.: KEL19259 Unit Pack: 200 MOQ: 600 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
150 µF
V(N)
450 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
25x30 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
I(@100kHz/T(A)m
1246 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
4 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
0.5 mm
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
25x30 mm