450PX2R2MEFCT78X11.5
RUBYCON
RUBYCON 450PX2R2MEFCT78X11.5
image shown is a representation only
450PX2R2MEFCT78X11.5
Description: PX 2,2uF 450V 20% 8x11/3,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFR2,2U450V3,5 Rutronik No.: KEL20595 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
C(N)
2.2 µF
V(N)
450 V
Style
RADIAL
Rutronik size
8x11 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
30 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
8x11,5 mm