450MXC47MEFCSN20X25
RUBYCON
RUBYCON 450MXC47MEFCSN20X25
image shown is a representation only
450MXC47MEFCSN20X25
Description: MXC 47uF 450V 20% 20x25/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HTR47U450V10,0 Rutronik No.: KEL16699 Unit Pack: 200 MOQ: 1000 Packaging: BULK
C(N)
47 µF
V(N)
450 V
Rutronik size
20x25 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
I(@100kHz/T(A)m
546 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
4 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
20x25 mm