450KXF47MEFCSN20X20
RUBYCON
RUBYCON 450KXF47MEFCSN20X20
image shown is a representation only
450KXF47MEFCSN20X20
Description: KXF 47uF 450V 20% 20x20/10,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HTR47U450V10,0 Rutronik No.: KEL15570 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BULK
Find Alternatives
C(N)
47 µF
V(N)
450 V
Style
SNAP IN
Rutronik size
20x20 mm
Pitch
10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
3000 h
I(@100kHz/T(A)m
574 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
4 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
0.5 mm
Supp. case size
20x20 mm