450BXC47MEFC18X25
RUBYCON
RUBYCON 450BXC47MEFC18X25
image shown is a representation only
450BXC47MEFC18X25
Description: BXC 47uF 450V 20% 18x25/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB47U450V7,5 Rutronik No.: KEL19490 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47 µF
V(N)
450 V
Style
RADIAL
Rutronik size
18x25 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
12000 h
I(@100kHz/T(A)m
1200 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x25 mm