450BXC2R2MEPAT810X16
RUBYCON
RUBYCON 450BXC2R2MEPAT810X16
image shown is a representation only
450BXC2R2MEPAT810X16
Description: BXC 2,2uF 450V 20% 10x16/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB2,2U450V5,0 Rutronik No.: KEL17917 Unit Pack: 500 MOQ: 5000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
2.2 µF
V(N)
450 V
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm
Reel step
12.7 mm