450BXC10MEFCG412.5X20
RUBYCON
RUBYCON 450BXC10MEFCG412.5X20
image shown is a representation only
450BXC10MEFCG412.5X20
Description: BXC 10uF 450V 20% 12x20/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB10U450V5,0 Rutronik No.: KEL15597 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10 µF
V(N)
450 V
Style
RADIAL
Rutronik size
12x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
12000 h
I(@100kHz/T(A)m
450 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x20 mm
Reel step
15 mm