400TXW68MEFREX16X25
RUBYCON
RUBYCON 400TXW68MEFREX16X25
image shown is a representation only
400TXW68MEFREX16X25
Description: TXW 68uF 400V 20% 16x25/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX68U400V7,5 Rutronik No.: KEL21164 Unit Pack: 400 MOQ: 2000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
68 µF
V(N)
400 V
Style
RADIAL
Rutronik size
16x25 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
I(@100kHz/T(A)m
610 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
3.7 mm
Wirelength tol.
0.5 mm
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x25 mm