400LLE6.8MEFC10X16
RUBYCON
RUBYCON 400LLE6.8MEFC10X16
image shown is a representation only
400LLE6.8MEFC10X16
Description: LLE 6,8uF 400V 20% 10x16/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB6,8U400V5 Rutronik No.: KEL21540 Unit Pack: 1000 MOQ: 6000 Packaging: BULK
C(N)
6.8 µF
V(N)
400 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
20000 h
I(@100kHz/T(A)m
161 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm