400BXC6R8MEFCT810X16
RUBYCON
RUBYCON 400BXC6R8MEFCT810X16
image shown is a representation only
400BXC6R8MEFCT810X16
Description: BXC 6,8uF 400V 20% 10x16/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB6,8U400V5,0 Rutronik No.: KEL15592 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
6.8 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
I(@100kHz/T(A)m
280 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm
Reel step
12.7 mm