400BXC4R7MEFCT810X12.5
RUBYCON
RUBYCON 400BXC4R7MEFCT810X12.5
image shown is a representation only
400BXC4R7MEFCT810X12.5
Description: BXC 4,7uF 400V 20% 10x12/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB4,7U400V5,0 Rutronik No.: KEL18776 Unit Pack: 500 MOQ: 5000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
4.7 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
10x12 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
8000 h
I(@100kHz/T(A)m
150 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x12,5 mm
Reel step
12.7 mm