35ZLH1500MEFC12.5X30
RUBYCON
RUBYCON 35ZLH1500MEFC12.5X30
image shown is a representation only
35ZLH1500MEFC12.5X30
Description: ZLH 1500uF 35V 20% 12x30/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX1500U35V5,0 Rutronik No.: KEL17420 Unit Pack: 600 MOQ: 600 Packaging: BULK
Find Alternatives
C(N)
1500 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
12x30 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
13 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3450 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x30 mm