35YXJ3300MCE16X31.5
RUBYCON
RUBYCON 35YXJ3300MCE16X31.5
image shown is a representation only
35YXJ3300MCE16X31.5
Description: YXJ 3300uF 35V 20% 16x31/7,5 C3 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX3300U35V7,5 Rutronik No.: KEL20035 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BULK
C(N)
3300 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
16x31 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
19 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3450 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
3.5 mm
Con. design
NA
Wirelength tol.
0.5 mm
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x31,5 mm