35YXH220MEFCT810X12.5
RUBYCON
RUBYCON 35YXH220MEFCT810X12.5
image shown is a representation only
35YXH220MEFCT810X12.5
Description: YXH 220uF 35V 20% 10x12/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX220U35V5,0 Rutronik No.: KEL16777 Unit Pack: 500 MOQ: 5000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
35 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x12 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
6000 h
Z(100kHz/20°C)
80 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
865 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x12,5 mm
Reel step
12.7 mm