35YXG1800MEFCCA18X20
RUBYCON
RUBYCON 35YXG1800MEFCCA18X20
image shown is a representation only
35YXG1800MEFCCA18X20
Description: YXG 1800uF 35V 20% 18x20/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX1800U35V7,5 Rutronik No.: KEL20856 Unit Pack: 200 MOQ: 1000 Packaging: BULK
C(N)
1800 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
18x20 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
6000 h
Z(100kHz/20°C)
26 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2860 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire length
5 mm
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x20 mm