35TZV47MTMT6.3X6.1
RUBYCON
RUBYCON 35TZV47MTMT6.3X6.1
image shown is a representation only
35TZV47MTMT6.3X6.1
Description: TZV 47uF 35V 20% 6x6 Supplier: RUBYCON Matchcode: HCRL47U35V Rutronik No.: KEL12673 Unit Pack: 1000 MOQ: 5000 Packaging: REEL PAP
C(N)
47 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
6x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
360 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
250 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
6,3x6,1 mm
Addi.spec.
250SN
Reel step
12 mm