35TZV100MTMT8X10.5
RUBYCON
RUBYCON 35TZV100MTMT8X10.5
image shown is a representation only
35TZV100MTMT8X10.5
Description: TZV 100uF 35V 20% 8x10 Supplier: RUBYCON Matchcode: HCRL100U35V Rutronik No.: KEL12624 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
35 V
Style
SMD
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
160 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
600 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x10,5 mm
Addi.spec.
250SN
Reel step
16 mm