35TXV10MBEO5X6.1
RUBYCON
RUBYCON 35TXV10MBEO5X6.1
image shown is a representation only
35TXV10MBEO5X6.1
Description: TXV 10uF 35V 20% 5x6 Supplier: RUBYCON Matchcode: HHCR10U35V Rutronik No.: KEL16270 Unit Pack: 1000 MOQ: 5000 Packaging: REEL PAP
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
5x6 mm
Permis.T(A)max
125 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
5x6,1 mm
Addi. spec.
250SN
Reel step
12 mm