35TLV330MHER10X10.5
RUBYCON
RUBYCON 35TLV330MHER10X10.5
image shown is a representation only
35TLV330MHER10X10.5
Description: TLV 330uF 35V 20% 10x10 Supplier: RUBYCON Matchcode: HCRL330U35V Rutronik No.: KEL16195 Unit Pack: 500 MOQ: 6000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
330 µF
V(N)
35 V
Style
SMD
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
80 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
850 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
10x10,5 mm
Addi.spec.
235SN
Reel step
16 mm