35RX303300MGC18X35.5
RUBYCON
RUBYCON 35RX303300MGC18X35.5
image shown is a representation only
35RX303300MGC18X35.5
Description: RX30 3300uF 35V 20% 18x35/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HHER3300U35V7,5 Rutronik No.: KEL18952 Unit Pack: 250 MOQ: 1000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives
C(N)
3300 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
18x35 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
130 °C
Lifetime @Tamax
4000 h
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x35,5 mm
Reel step
30 mm