35PX680MEFC10X16
RUBYCON
RUBYCON 35PX680MEFC10X16
image shown is a representation only
35PX680MEFC10X16
Description: PX 680uF 35V 20% 10x16/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFR680U35V5,0 Rutronik No.: KEL20871 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
680 µF
V(N)
35 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
912 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm