350BXW68MEFR14.5X25
RUBYCON
RUBYCON 350BXW68MEFR14.5X25
image shown is a representation only
350BXW68MEFR14.5X25
Description: BXW 68uF 350V 20% 14x25/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB68U350V7,5 Rutronik No.: KEL21325 Unit Pack: 500 MOQ: 1500 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
68 µF
V(N)
350 V
Style
RADIAL
Rutronik size
14x25 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
12000 h
I(@100kHz/T(A)m
1400 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
14,5x25 mm