25ZLH68MEFC5X11
RUBYCON
RUBYCON 25ZLH68MEFC5X11
image shown is a representation only
25ZLH68MEFC5X11
Description: ZLH 68uF 25V 20% 5x11/2,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX68U25V2,0 Rutronik No.: KEL24972 Unit Pack: 3000 MOQ: 18000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
68 µF
V(N)
25 V
Style
RADIAL
Rutronik size
5x11 mm
Pitch
2 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
6000 h
Z(100kHz/20°C)
220 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
345 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
6,3x11 mm