25ZLH470MEFC10X12.5
RUBYCON
RUBYCON 25ZLH470MEFC10x12.5
image shown is a representation only
25ZLH470MEFC10X12.5
Description: ZLH 470uF 25V 20% 10x12/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX470U25V5,0 Rutronik No.: KEL26027 Unit Pack: 1000 MOQ: 6000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
25 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x12 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
39 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1330 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x12,5 mm