200KXW270MEFC16X30
RUBYCON
RUBYCON 200KXW270MEFC16X30
image shown is a representation only
200KXW270MEFC16X30
Description: KXW 270uF 200V 20% 16x30/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFRLB270U200V7,5 Rutronik No.: KEL19723 Unit Pack: 200 MOQ: 1000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
270 µF
V(N)
200 V
Style
RADIAL
Rutronik size
16x30 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
1218 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
16x30 mm