16THV100M6.3X8
RUBYCON
RUBYCON 16THV100M6.3X8
image shown is a representation only
16THV100M6.3X8
Description: THV 100uF 16V 20% 6x8 Supplier: RUBYCON Matchcode: HHCR100U16V Rutronik No.: KEL21772 Unit Pack: 900 MOQ: 900 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
16 V
Style
SMD
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
125 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
700 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
200 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x8 mm
Addi. spec.
250SN
Reel step
12 mm