100ZLJ100M10X20
RUBYCON
RUBYCON 100ZLJ100M10X20
image shown is a representation only
100ZLJ100M10X20
Description: ZLJ 100uF 100V 10x20/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX100U100V5,0 Rutronik No.: KEL24854 Unit Pack: 1000 MOQ: 4000 Packaging: BULK
C(N)
100 µF
V(N)
100 V
Rutronik size
10x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
84 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1430 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x20 mm