100YXJ100MT810X20
RUBYCON
RUBYCON 100YXJ100MT810X20
image shown is a representation only
100YXJ100MT810X20
Description: YXJ 100uF 100V 20% 10x20/5,0 Supplier: RUBYCON Matchcode: PSRX100U100V5,0 Rutronik No.: KEL19818 Unit Pack: 500 MOQ: 5000 Packaging: AMMOPACK
C(N)
100 µF
V(N)
100 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
Z(100kHz/20°C)
120 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1040 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x20 mm