100PX1000MEFC18X35.5
RUBYCON
RUBYCON 100PX1000MEFC18X35.5
image shown is a representation only
100PX1000MEFC18X35.5
Description: PX 1000uF 100V 20% 18x35/7,5 Supplier: RUBYCON Matchcode: HFR1000U100V7,5 Rutronik No.: KEL24886 Unit Pack: 200 MOQ: 1000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1000 µF
V(N)
100 V
Style
RADIAL
Rutronik size
18x35 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
1182 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x35,5 mm