RPP30-2405SW
RECOM
RECOM RPP30-2405SW
image shown is a representation only
RPP30-2405SW
Description: DC/DC Mod 9-36V to 05V 30W 2.25kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RPP30-2405SW Rutronik No.: ICDCDC4592 Unit Pack: 4 MOQ: 252 package: 2"x1.2" Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
30 W
Vin(min)
9 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
05 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
6000 mA
Isolated
YES
Isolation
2.25 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG 4:1
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
2"x1.2"