RPMB3.3-3.0-CT
RECOM
RECOM RPMB3.3-3.0-CT
image shown is a representation only
RPMB3.3-3.0-CT
Description: SwitchReg4-36V to 3.3V 3A SMD Supplier: RECOM Matchcode: RPMB3.3-3.0-CT Rutronik No.: ICDCDC4978 Unit Pack: 30 MOQ: 30 package: 25 pad LGA Packaging: TUBE
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
3 A
Vin(min)
4 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
V out
3.3 V(DC)