RPMB12-2.0-CT
RECOM
RECOM RPMB12-2.0-CT
image shown is a representation only
RPMB12-2.0-CT
Description: SwitchReg 12,8-36V to 12V 2A SMD Supplier: RECOM Matchcode: RPMB12-2.0-CT Rutronik No.: ICDCDC4972 Unit Pack: 30 MOQ: 30 package: 25 pad LGA Packaging: TUBE
Datasheet
Power
2 A
Vin(min)
12.8 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
12 V(DC)