RPA60-2415SFW/P
RECOM
RECOM RPA60-2415SFW/P
image shown is a representation only
RPA60-2415SFW/P
Description: DC/DC Mod 9-36V to 15V 60W 1.5kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RPA60-2415SFW/P Rutronik No.: ICDCDC4467 Unit Pack: 5 MOQ: 5 package: 2"x1" Packaging: TUBE
Power
60 W
Vin(min)
9 V(DC)
Vin(max)
36 V(DC)
V out
15 V(DC)
Output current
1.5 mA
Isolation
REG 4:1 kV(DC)
Efficiency
93.3 %
Package
2"x1"