RPA100H-11024SRUW/P
RECOM
RECOM RPA100H-11024SRUW/P
image shown is a representation only
RPA100H-11024SRUW/P
Description: DC/DC Mod 16.8-137.5V to 24V 4.24kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RPA100H-11024SRUW/P Rutronik No.: ICDCDC4396 Unit Pack: 5 MOQ: 5 package: Half Brick Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
100 W
Vin(min)
16.5 V(DC)
Vin(max)
140 V(DC)
V out
24 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
3 mA
Isolated
NO
Isolation
REG 10:1 kV(DC)
Reg./Unreg.
Powerline
Efficiency
88 %